درباره واتا

آبمعدنی واتا موفق به اخذ تاییدیه از انستیتو فرزنیوس کشور آلمان که یکی از معتبرترین مراکز و لابراتوارهای تحقیقاتی در زمینه مواد غذایی می باشد گردیده و این نظارت بصورت مستمر و منظم در دوره های زمانی مشخص انجام می شود. این محصول توسط مقامات کشور آلمان در اتحادیه اروپا با عنوان آب معدنی طبیعی پاک و خالص تایید و ثبت گردیده و این اقدام زمینه را برای ورود واتا به بازارهای اتحادیه اروپا فراهم کرده است.

چشمه گورگور که در شمال غربی کوه سبلان واقع شده تامین کننده آب واتا است و در ارتفاع 2700 متری از سطح دریای آزاد قرار دارد. فاصله چشمه تا محل کار خانه 7 کیلومتر بوده و بوسیله لوله گذاری و عبور از مسیر صعب العبور آب چشمه به محل کارخانه انتقال داده شده است. جهت حذف ذرات میکرونی معلق در آب سه مرحله فیلتراسیون ( 10، 1 و 2/0 میکرون ) انجام گرفته و پس از آخرین مرحله آب وارد خط بسته بندی که از بهترین ماشین آلات اروپایی یعنی کرونس خریداری گردیده می شود.

از محصولات دیگر این شرکت می توان به تولید دوغ در بسته بندی های مختلف اشاره کرد. شیر مورد نیاز این محصول از بهترین مراکز و گاوداریهای صنعتی منطقه تهیه می گردد. نسبت استفاده شیر در دوغ تولیدی این شرکت 50 % است. از دیگر وجه تمایزات دوغ واتا تهیه این محصول از آبمعدنی طبیعی می باشد.

کارخانه آب معدنی واتا دارای آزمایشگاه بسیار مجهر بوده که از سه قسمت شیمیایی، میکروبی و محیط کشت تشکیل شده و افراد متخصصی که در آن مشغول به کار هستند روزانه در هر ساعت از خط تولید و نقاط مختلف نمونه برداری کرده و آزمایشات مورد نیاز را انجام می دهند. محصولات پس از توقف 48 ساعته و مشخص شدن نتیجه آزمایش در صورت تایید ممهور به مهر کنترل کیفی شده و اجازه ارسال به بازار مصرف را پیدا می کند.